fbpx

LUE: Aalto Henkilöstöpalvelut palvelee täysin normaalisti koronaviruksen aikana

Yhteystiedot

Aalto Henkilöstöpalvelut
Eteran Toimitalo
Palkkatilanportti 1
00240 Helsinki

Vaihde:
020 746 6750
Sähköposti: info@aaltovoima.fi
Tilaus / Päivystys:
020 746 6755

Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Rakentaminen ja Talotekniikka


Teemu Himanen
Yhteyspäällikkö / Connection Manager
teemu.himanen@aaltovoima.fi
010 504 8015

Jouni Kujanpää
Myynti / Sales
jouni.kujanpaa@aaltovoima.fi
050 330 2562

Juha Kemi
Myynti / Sales
juha.kemi@aaltovoima.fi
020 746 6758

Antti Haapanen
Yhteyspäällikkö / Account Manager
antti.haapanen@aaltovoima.fi
010 504 8017

Heidi Metsäterä
Myyntikonsultti
heidi.metsatera@aaltovoima.fi
050 512 9860

Polina Bogoliubova
HR-konsultti / HR Consultant
polina.bogoliubova@aaltovoima.fi
050 400 1378

Logistiikka

Janne Sundqvist
Toimialajohtaja / Branch Manager
janne.sundqvist@aaltovoima.fi
040 055 5705

Petri Taipalo
Myynti- ja markkinointipäällikkö / Sales and Marketing Manager
petri.taipalo@aaltovoima.fi
040 077 8793

Anna Federley-Kokkonen (Äitiysvapaalla)
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
anna.federley-kokkonen@aaltovoima.fi
050 475 9846

Rakennustuoteteollisuus

 

Jake Aalto
Toimitusjohtaja / CEO
jake.aalto@aaltovoima.fi
041 5506 773

Anastasia Rantala
Myynti / Sales
anastasia.rantala@aaltovoima.fi
0400 367 306

Sara Kervinen
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
sara.kervinen@aaltovoima.fi
050 593 3501

Pavel Tukiya
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
pavel.tukia@aaltovoima.fi
050 5829987

Kaikki Toimialat

 

Anni Koskela
Myyntipäällikkö / Sales Manager
anni.koskela@aaltovoima.fi
050 3230543

Nea Räsänen
Henkilöstöasiantuntija / HR Specialist
nea.rasanen@aaltovoima.fi
050 3733611

 

Salme Kinnunen
Myyntipäällikkö / Sales Manager
salme.kinnunen@aaltovoima.fi
050 441 4642

Nora Pihala
HR-konsultti / HR Consultant
nora.pihala@aaltovoima.fi
050 441 0824

Aaltopro Suorarekrytointi


Miika Marin
Asiakkuuspäällikkö / Account Manager
miika.marin@aaltovoima.fi
050 563 0155

Bettina Klinge
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
bettina.klinge@aaltovoima.fi
050 337 9694

Pirjo Häyhä-Salovaara
Rekrytointikonsultti / Recruitment Consultant
pirjo.hayha-salovaara@aaltovoima.fi
0400 728 748

Tampere ja Turku


Teemu Himanen
Yhteyspäällikkö / Connection Manager
teemu.himanen@aaltovoima.fi
010 504 8015

Porin Contact Center


Vesa Pesola
Operations Manager
vesa.pesola@aaltovoima.fi
050 5940 717

 

HR, Huolto ja Työnhaku


Mika Laakso
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
mika.laakso@aaltovoima.fi
050 415 2893

Sara Kervinen
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
sara.kervinen@aaltovoima.fi
050 593 3501


Henna Kauppila
Henkilöstökonsultti / HR Consultant
henna.kauppila@aaltovoima.fi
050 348 1322

Markkinointi


Petri Taipalo
Myynti- ja markkinointipäällikkö / Sales and Marketing Manager
petri.taipalo@aaltovoima.fi
0400 778 793


Sami Kyngäs
Digitaalinen Markkinointi / Digital Marketer
sami.kyngas@aaltovoima.fi
050 304 4109

Hallinto

Jake Aalto
Toimitusjohtaja / CEO
jake.aalto@aaltovoima.fi
041 5506 773

Kristiina Sirén
Talousjohtaja / CFO
talous@aaltovoima.fi

Eveliina Kurki
Talous- ja henkilöstöpäällikkö / Finance and Personnel Manager (äitiyslomalla)
talous@aaltovoima.fi
020 746 6750

 

Irina Chesnokova
Palkka-asiantuntija / Payroll Specialist
irina.chesnokova@aaltovoima.fi

Riitta Heino-Wright
Laskutus / Invoicing
talous@aaltovoima.fi
020 746 6750

Laskutusosoitteemme

 

Laskutukseen liittyvissä asioissa:

talous@aaltovoima.fi

Aaltovoima Oy, 1948650-6
Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003719486506
Operaattori: Maventa Oy 003721291126

Aaltovoima Logistiikka Oy, 2266062-4
Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003722660624
Operaattori: Maventa Oy 003721291126

 

Helsinki

Tampere

Pori – Contact Center

Hyvinkää

Paras firma missä itse olen työskennellyt. Teillä otetaan myös ihmisenä huomioon ei vaan työntekijänä ja on yleisesti hyvä henki.

Aallon harjalla on siis hyvä ratsastaa loppuun saakka kohti auringon laskua

Aallon pitkäaikainen työntekijä: Kimi Seba Siermala